Nasza historia

Ponad dwadzieścia lat temu, na święta, dla małej, słodkiej Dziewczynki, powstała pierwsza piernikowa Rodzina Państwa Misiów. Zachwyt na buzi dziecka sprawił, że pojawiła się myśl… Myśl na początku była nieśmiała, wydała się niedorzeczna i zabawna, aż gdzieś umknęła w wirze zdarzeń i życiowej pogoni. Pośród dojazdów do przedszkoli, potem szkół, intensywnej pracy i całego tego codziennego zabiegania oraz różnego rodzaju ambarasów (znacie to, prawda?), kto by tam myślał o malowaniu ciastek. Minął jakiś czas, dzieci podrosły, okazało się, że praca nie ma nic wspólnego z pasją i myśl o piernikowym dekorowaniu powróciła. Trzeba było zadziałać (a działanie to nasze ulubione zajęcie). No i tak sobie działamy i pierniczymy przeszło 18 lat. Sprawia nam to naprawdę wielką frajdę. Cały czas uczymy się czegoś nowego i szlifujemy umiejętności. Widzimy w naszej pracy progres.

Przez ten długi czas udało nam się zgromadzić grubo ponad 600 sztuk różnych foremek do wykrawania ciastek. Ich kolekcjonowanie stało się w pewnej chwili wręcz uzależnieniem. Teraz już, szczęśliwie, potrafimy powściągać nasz zapał i nie kupujemy wszystkich wzorów, które napotkamy w sieci albo w sklepach stacjonarnych. Teraz przebieramy, kręcimy nosem, wybieramy, zastanawiamy się, selekcjonujemy. Jedno jest jednak pewne - przynajmniej raz w roku, na Boże Narodzenie, (no, dobra - na wiosnę też :)) ulegamy pokusie i wynajdujemy nowe, cudowne ciastkowe wzory. Kiedy malujemy je po raz pierwszy, nie wiemy jaki będzie efekt końcowy (efekt często zaskakuje również nas ;)). A potem najlepsze - czekamy na tę chwilę z ogromną ekscytacją – Wasze reakcje, kiedy pokazujemy nową świąteczną czy każdą inną kolekcję. Wasze uśmiechy i miłe słowa są dla nas nagrodą.

Za nami dużo, dużo, naprawdę bardzo dużo upieczonych i pomalowanych piernikowych dekoracji, hektolitry ukręconego lukru i kilogramy użytych kolorowych posypek, błyszczących perełek cukrowych i połyskliwych brokatów (takich specjalnych, do ciastek ;)) Za nami wiele lat firmowych stoisk świątecznych (i nie tylko) w trójmiejskich galeriach handlowych oraz w plenerach. Za nami warsztaty z dekorowania i twórcze spotkania z cudownymi ludźmi. A co przed nami? Przed nami radosna, kolorowa i twórcza przyszłość, czasem na przekór i pomimo wszystko. Więc jeśli tylko macie ochotę, zapraszamy do naszego kolorowego i wesołego świata pełnego słodyczy i słodkości, gdzie uśmiech sam się pojawia i rozjaśnia wszystkie twarze – dużych i małych. Zapraszamy w nasze słodkie progi :)

P.S.

Nasz sklepik internetowy powstał w trudnym dla nas wszystkich czasie i okazało się, że jego stworzenie było znakomitym pomysłem. Nasze Piernikowe Dekoracje, Zestawy na Prezent, Czekolady ręcznie wyrabiane, Pachnące Herbaty, Kawy z Aromatem, Miody z Pasieki i Świece Pachnące cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki możliwości zaprezentowania naszych słodkich pasji w takiej przestrzeni, przyjmujemy i wysyłamy zamówienia do różnych miejsc w Polsce i Europie. Dziękujemy za wszystkie odwiedziny, zaufanie, miłe słowa i zakupy. Będziemy się dla Was rozwijać i poszerzać kolekcję „słodkich towarów”, żeby każdy mógł znaleźć dla siebie i tych, których lubi, coś miłego. Po prostu – SŁODKI TOWAR :D

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.